Autor:Katarzyna Porębska/MCKiS Jaworzno, fot. MCKiS Jaworzno
  12.02.2020 godz. 14:37  |   0

Kamil Dębski: robimy progres w stosunku do poprzednich meczów

MCKiS Jaworzno przegrało przed własną publicznością ze Stalą Nysa S.A. 1:3 w spotkaniu 21. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. - Na pewno robimy progres w stosunku do poprzednich meczów - powiedział Kamil Dębski, przyjmujący jaworznian.

W sobotę podopieczni Mariusza Syguły mieli dość wysoko zawieszoną poprzeczkę w ligowym starciu. Do Jaworzna przyjechała Stal Nysa, lider tabeli i zespół, który doznał tylko dwóch porażek. Gospodarze, co prawda w pierwszym secie nie mieli zbyt wielu argumentów na równą walkę i przegrali do 19. Jednak w kolejnych już trzech setach toczyła się zacięta walka.

- Na pewno robimy progres w stosunku do poprzednich meczów. Widać to na treningu, widać to w meczu. Mam nadzieję, że kolejne mecze przyniosą dla nas jakieś punkty do tabeli - powiedział Kamil Dębski, przyjmujący MCKiS.

Jaworznianie mają czego żałować, bo w czwartym secie mieli duże szanse na wygraną i doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie górę wzięło doświadczenie nyskich siatkarzy, którzy wygali tę partię na przewagi 30:28 i zapisali na swoim koncie dziewiętnaste zwycięstwo. MCKiS po 21. kolejkach pozostaje na 9. lokacie.

- Ciężko mi, bo zabrakło nam może chłodnej głowy. Stal złamała nas w dwóch ustawieniach. Gdy ich rozgrywający zagrywał, mieliśmy troszkę problem w przyjęciu, co z kolei przekładało się na problemy z wyprowadzeniem akcji. Myślę, że gdybyśmy zrobili do razu przejście, to moglibyśmy iść łeb w łeb, jak równy z równym - zakończył przyjmujący.

Aktualnie siatkarze z Jaworzna przygotowują się do ważnego meczu 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. W niedzielę na wyjeździe zmierzą się z APP Krispolem Września, początek o godzinie 19.00.