Autor:Katarzyna Porębska, fot. Natalia Grabarczyk
  08.10.2019 godz. 08:22  |   0

Patryk Łaba: w ostatnich meczach nie prezentujemy naszej gry

W sobotę AZS AGH Kraków poniósł trzecią porażkę z rzędu. Akademicy przed własną publicznością przegrali z MCKiS Jaworzno 0:3. - W ostatnich meczach nie prezentujemy naszej gry - powiedział Patryk Łaba, kapitan krakowskiej drużyny.

KRISPOL 1.LIGA.PL: Świetnie zaczęliście sobotni mecz i wydawało się, że macie pod kontrolą pierwszego seta. Jednak końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli goście.

PATRYK ŁABA: Zgadza się, mieliśmy przewagę, którą roztrwoniliśmy popełniając zbyt wiele własnych błędów.

Mam wrażenie, że ten pierwszy przegrany set podciął wam skrzydła w perspektywie dwóch kolejnych partii. Mam rację?
PATRYK ŁABA: Ciężko powiedzieć, jak duży wpływ na przebieg spotkania miało przegranie pierwszej partii. Na pewno lepiej byłoby wygrać pierwszego seta i potem budować swoją grę w kolejnych odsłonach.

Początek sezonu mieliście niezły. Czego zabrakło w tych ostatnich meczach, aby pokusić się chociaż o urwanie punktów rywalom?
PATRYK ŁABA: W ostatnich meczach nie prezentujemy naszej gry. Widać to szczególnie po liczbie popełnionych błędów. Będziemy jednak bardzo ciężko pracować na treningach, żeby to zmienić.

W sobotę będziecie mieli kolejną szansę na zdobycie punktów i przełamanie. Na wyjeździe zagracie z SPS Chrobrym Głogów, beniaminkiem rozgrywek.
PATRYK ŁABA: Tak, jedziemy do Głogowa, który niedawno dołączył do naszej ligi. Beniaminkiem jest jednak tylko z nazwy, bo mają w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników, którzy mają za sobą już wiele sezonów nie tylko w 1. Lidze.